Prof. Dr. Şemsettin Karaca Randevu ile Çalışmaktadır. Lütfen Randevu Alınız.

Prof. Dr. Şemsettin KARACA

Dermatolog
Özel Heraderma Polikliniği
info@heraderma.com
Özel Dermatoloji Muayene Hizmeti Vermektedir.
Dermato Cerrahi Uygulamaları Yapmaktadır.
Kozmetik Dermatoloji Uygulamaları Yapmaktadır
Randevu Al
Pazartesi-Cuma
10:00-18:00

1974 Malatya doğumludur. Anadolu Teknik Lisesi Elektronik Bölümü mezuniyetini takiben 1997 Yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1998 yılında kazandığı Deri ve Zührevi hastalıklar uzmanlığını  mezunu olduğu üniversitenin Anabilim Dalı'nda "hayat boyu rehberim" kabul ettiği hocalarıyla tamamladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı'na kurucu öğretim üyesi olarak olarak başladı. Yaklaşık 10 yıllık akademik hayatı boyunca Yardımcı Doçent ve Doçentliğini burada sürdürdükten sonra, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne 2012 yılında başladı ve 2013 yılında profesör oldu. Şu anda Özel Heraderma polikliniğinde görev yapmaktadır.

Tüm akademik hayatı boyunca, Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Dekan yardımcılığı, Başhekim yardımcılığı, Hastane koordinatörlüğü ve başmüdür vekilliği, Yüksekokul müdür yardımcılığı, Bilimsel Araştırma Projeler Koordinatörlüğü gibi akademik ve idari görevlerde bulundu.

Akademik olarak dermatoloji alanında uluslararası ve ulusal dergilerde basılmış şu ana kadar 100'ün üzerinde makalesi mevcuttur. Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde iken Türkiye de ilk, üniversite Kozmetoloji Merkezi olan AKUMEDİKA' nın kurucusudur.

Mesleki hayatı boyunca Psoriazis (Sedef hastalığı), Ürtiker, Deri lenfomaları, saç ve saçlı deri hastalıkları ve Aşırı terleme (hiperhidroz) olmak üzere tüm deri hastalıklarıyla ilgilendi. Bunlara ek olarak Girişimsel Dermatoloji alanlarınlarından, Dermatolojik Cerrahi ve Kozmetolojik Dermatoloji alanlarında sayısız girişimlerde bulundu.

Dematolojik cerrahi, Dermatopatoloji alanlarında USA'da Yale Üniversitesi'nde ve Avusturya Graz medikal üniversitesi'nde çalıştı.

Ödüller: 
Üyelikler:

Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Derneği

Türk Dermatoloji Derneği

Türkiye Dermatoveneroloji Derneği

Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği

Türk Dili Konuşan Deribilimciler Derneği

Türk Tabipler Birliği

Türkiye Dermatoonkoloji Derneği

Dermatolojik Cerrahi Derneği 

Son Yazılar

İğneli Radyofrekans-Altın İğne Nedir?

İğneli Radyofrekans-Altın İğne Nedir?

İğneli radyofrakans’ın diğer sistemlerden farkı altın mikro iğnelerle cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastin hücrelerini stimule ederek, yüzde ameliyatsız bir…

Madalyon Hastalığı( Pityriasis Rosea)

Madalyon Hastalığı( Pityriasis Rosea)

Pitiriyazis roze( Madalyon Hastalığı- Pityriasis Rosea), sık görülen ve kırmızı kahve renkli üzeri kepekli döküntülere neden olabilen bir deri hastalığıdır.…

Kök Hücre-SVF- Yağ Dokudan Cilt Gençliği

Kök Hücre-SVF- Yağ Dokudan Cilt Gençliği

Yağ Dokudan Kök Hücre (SVF) Tedavisinin Cilt Gençleştirmede Etkisi Kök hücre: kendini yenileyebilme yeteneğine sahip, doku ve organları oluşturan ana…