Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, her şart altında bakımlı olmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Makyaj yapmaya vakit bulamayan ya da sürekli makyaj yapmaktan sıkılan kadınlar; sürekli gözlerde eye-liner, dudak kontürü ve vurgulanmış kaşlara sahip olabilir. Kalıcı makyaj, kaşları dökülen, kaşlarda boşlukları bulunan, istediği kaş şekline sahip olmayan kadınlarda sık olarak uygulanır. 

Kaşlarda Kalıcı Makyaj

Kaş için uygulanan makyaj; yüzdeki solgun görünümü azaltır, ifadeyi belirginleştirir. Günümüzde kaş makyajında farklı teknikler vardır.

1-Kaş Boyama Tekniği:

Bu yöntemde, yüzeysel uygulama yapılmaz. Deri altına pigmentler( renkler), bir cihazın başlığındaki iğne ile verilir. Boyama tekniği kullanılır. Bunun anlamı; kıl şekline benzemez; kaş, doldurulmuş gibi görünür. Kalıcılığı 3-5 yıldır. Eski jenerasyon tipi cihazlar; frekans ve başlık özellikleri ile bu teknikle çalışır. Kliniğimizde bu uygulama yapılmamaktadır.

2- Microblading Tekniği: 

Tıbbi adı: Intradermal-pigmentasyon’ dur. Kaleme benzer bir el aletinin üzerine küçük bıçaklar eklenir. Bu bıçaklar, kişiye özel tek kullanımlıktır. Kaş şekli belirlendikten sonra, kıl görünümü vermek için, alet ucundaki bıçakla kaş bölgesine çizikler bırakılır. Bu nedenle, microblading uygulaması sonucunda, kıl görünümü elde edilir. Boyalar; yine cilt ve saç rengine uygun olarak seçilir, önceden hazırlanan çiziklerin üzerine kapatılır. Elde edilen görünüm, tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında doğaldır; Ancak bu uygulamanın, hijyen koşullarda yapılması şarttır. İşlem esnasında ağrısı yüksektir. Kalıcılık süresi 5-8 aydır. Kliniğimizde uygulanmamaktadır. 

3- Kıl Tekniği Tekniği Kalıcı Makyaj:

Yeni jenerasyon kalıcı makyaj cihazları, farklı iğne ve frekanslara sahiptir. Bu teknik özellikler, kaşın kıl görünümünde boyanabilmesi imkanı tanımaktadır. Kaş ve saç rengine uygun seçilen boyalar, özel iğneler yardımıyla, istenilen kaş şeklini verir. Şekli bozuk olan kaş biçimlerini düzeltmek için; yüz ölçümleri yapılır, ölçümlerle kişiye uygun kaş şekli bulunur, kaştaki eksikler tespit edilir.  Daha sonra uygulamaya geçilir. Uygulama süresi yaklaşık 45 dk. dır. Kullanım süresi 2-3 yıldır. Uygulama esnasında ağrı hissedilmez. Kliniğimizde uygulanmaktadır. 

Kalıcı makyaj öncesi, uygulama yapılacak bölge mutlaka lokal anestezik bir kremle uyuşturma işlemi yapılır. Anestezik krem, uygulamanın rahat geçmesine yardımcı olur. Kaşlarda yapılacak kalıcı makyajda; karar verilen şeklin dışında, uzmanın seçeceği renk çok önemlidir. Beyaz tenli, sarı saçlı bir kişiye, asla koyu renkler uygulanmaz. Kahverengi ve açık tonlarında; yine yapılacak kişiye danışarak renge karar verilir. 

İnce dudaklarda dolgun bir görünüm saglar çok kalın dudaklara ince bir görünüm kazandırır Düzgün olmayan dudak çizgisini düzeltir.ilerleyen yaşla birlikte kaybolan dudak çizgisini ve rengini belirginleştirir geçirilmiş herpes enfeksiyonlsrı ve çeşitli yaralanmalara baglı olarak bozulan dudak hatdını düzeltir.tesettürlü hanımlara dudaklara pastel renklerle gölge çalışması yapılarak estetik bir görünüm sağlanır.     

 

 

Göz Eye-Liner Makyajı

Özellikle Türk kadınlarında yapılan bir araştırma sonucu göstermiştir ki; Türk kadını gözlerini ön plana çıkarmayı ister. Günlük makyaj yapmak istemeyen bir kişi; maskara sürmeyi genelde ihmal etmez. Eye- Liner sürmek konusunda problemi yoksa; eye-liner kullanır. Bu nedenle, kıl tekniği kalıcı kaş makyajı kadar, eye-liner makyajı da sıklıkla tercih edilir. Uygulama daha kısa sürer, ağrı hissedilmez. Kalıcılığı 2 yıla kadardır.

Dudak Kalıcı Makyajı

Vücudumuzun, en asimetrik şekle sahip organlarından biri dudaktır. Dudak makyajı,  dudak çizgisinin belirginleştirilmesi, dudaklarda belirgin renklendirme yapılması için yapılır. Dudak hattını belirginleştirirken, renk seçiminin, hattın öncesinde karar verilmesinin önemi büyüktür. Kişinin cilt rengi ile uyumunun olmasına, makyajsız olacağı zamanlarda, dudakların çok ön plana çıkmamasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda, sahip olmak istemeyeceğiniz bir sonuç ile karşılaşabilirsiniz. Bu hat, kadında bir ton koyu renk olabilirken, yara vs. nedeni ile dudağının bir kısmını kaybetmiş erkeklerde ise ten rengi olmalıdır.

Kalıcı makyaj ile, dudak büyütme ve küçültmeler ise, yüz simetrisinin izin verdiği oranda olmalıdır. Eğer kişinin, burun alt çizgisi ile çenesinin bitiş noktası arasındaki mesafe, yüzünün geneline oranla 4/1 i kadar ise, dudak konturü yaparken dikkatli olunmalıdır. Doğal sonuçlar; doğal renklerle elde edilir. Her zaman taşımak isteyeceğiniz bir renkle dudak renklendirilmelidir.

 

Randevu Al

Tıklatın