PRP Cilt ve Saç Tedavileri

PRP Hangi Amaçlarla Kullanılır

  • Pigmentasyon değişikliklerinde, baskılamak amacıyla
  • Cildin renk tonunu eşitlemek
  • İnce çizgileri, skar oluşumunu engellemek
  • Akne ya da travma nedeniyle oluşan skarların tedavisinde
  • Deri yaşlanması ve güneş hasarı nedeniyle oluşan deri problemlerinde
  • Vajinal atrofi sendromunda
  • Saç dökülmesi problemlerinde PRP kullanılır. 

Platelet Rich Plasma (PRP) uygulaması vücudun iyileşmek, dokuları onarmak ve güçlendirmek, yaşlanma bulgularını içten dışa etkin bir biçimde geriye çevirmek için kullandığı doğal süreçleri tetiklemeye yardımcı olmaktadır.

PRP Sjogren sendromu gibi otoimmün hastalıklarla savaşmada, spor hekimliğinde kas ve eklem hasarlarının onarımında ve 8 yıldan bu yana kozmetik tıp uygulamalarında kullanılmaktadır. PRP deriyi doğal yoldan gençleştirmesi ve güzelleştirmesi sayesinde kozmetik alandaki yaşlanma karşıtı uygulamalar arenasına bu şekilde girmiştir.

Uygulamanın yapılacağı hastadan uygulama alanının genişliğine göre 10-30 ml kan alınır. Kan santrifüj cihazlarında işleme tutulur. Böylece kırmızı kan hücreleri olan eritrositler, serum ve plateletler ayrıştırılmaktadır. Bu işlemler oda sıcaklığında yapılmalıdır. Bu işlem ortalama 10-15 dakika kadar sürmektedir. Hastadan alınan kanın %60-70’i plazma olarak ayrılmakta, bunun plateletten fakir kısmı yani plazmanın %30-40’ı ayrılmakta ve bunun tam altında bulunan plateletten zengin kısmı PRP olarak ayrılmaktadır. Plateletleri aktive etmektedir. Aktive olan plateletler plazmada bulunan fibrinle reaksiyona girmekte yapı malzemesi gibi bir yapı oluşturmaktadır. Bu yapı biyolojik olarak aktiftir. Bu yapıdaki plateletler yaklaşık 300 gün içerisinde yeni damarsal yapıların gelişmesini ve dokudaki fibroblastları aktive ederek doku onarımı sağlamaktadır.

Dolgulu PRP

Deri Rejenerasyonu için Hyaluronik Asit ve Platelet Rich Plasma Bileşimi. Cellular Matrix sadece yetkili distribütör ve şubeler tarafından dağıtımı yapılan CE işaretli bir üründür. Ürün Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanıp tescillenmemiştir. Teknoloji: A-PRP ve HA Otolog Platelet Rich Plasma ve Hyaluronik Asit Doğal ve genç bir görünüm için Hyaluronik Asit ve PRP'nin tamamlayıcı etkilerinin sinerjistik bir bileşimidir. Hyaluronik asit, plateletlerin cilt altında daha rahat yayılmasını ve hücrelere kolay ulaşmasını sağlar. PRP'nin gençleştirme etkisi ile Hyaluronik asidin nemlendirme gücü, celluler tabakada daha güçlü etki yaratacaktır. Uygulama, tek adımda yapılır. Önce PRP uygulanması, sonra hyaluronik asit enjeksiyonu ile aynı etkiyi vermez. 

Saç Dökülmesi ve PRP

PRP saç derisini sağlıklı hale getirerek, saç büyümesini hızlandırarak ve saç folikülünün rejenerasyonunu artırarak saç dökülmesine karşı hem önleyici hem de yeniden yapılandırıcı bir işlev üstlenmektedir. En önemlisi de aynı zamanda doğal, her yöne eşit dağılmış ve cerrahi olmayan bir çözümdür.

PRP etkisi ve Diğer Saç Dökülmesi Tedavileri için Tıklayın...