Saten yüz germede; radyofrekans, hybrid enerji, fokuslu ultrason, akustik dalga teknolojileri kullanılarak yılların ve sağlıksız pek çok etkenin yüzde bıraktığı etkiler silinebilmektedir.

Saten Yüz Germe Nedir? Ne ile Yapılır?

Saten yüz germe kolajen yenilenmesi için oluşturulmuş bir uygulama tekniğinin adıdır. BTL Protege Elite, BTL Exilis Elite ve BTL Exilis Ultra360 cihazları ile uygulanan bu işlem cildin kalitesini en üst seviyede arttırmak için tasarlanmış bir uygulama tekniğidir.

Neden Saten Yüz Germe uygulaması sadece bu cihazlar ile yapıyor

BTL Aesthetics firmasının üretmiş olduğu bu sistemler dünyada hem radyofrekans hem de ultrason enerjisini aynı anda verebilen tek sistemlerdir. Eş zamanlı olarak bu iki farklı teknolojinin enerjilerini cilde eşit ve homojen bir şekilde aktarmak için üretilmişlerdir. Saten yüz germe işlemi ise bu uygulama başlıkları ile oluşturulmuş belirli bir protokolde çeşitli vektörel el hareketlerini içermektedir. Bu sayede cilt altı yenilenmesi, kolajen aktivasyonu, elastin fiberlerinin yenilenmesi, bağ dokunun gelişmesi sağlanmaktadır. Diğer cihazlar ile bu uygulamanın olmamasının nedeni budur. Çünkü diğer cihazlar ile hem radyofrekans hem ultrason enerjisini aynı anda verilememektedir.

Neden Saten Yüz Germe Yaptıranlar daha avantajlı

Bilindiği üzere ameliyatsız yüz germe ismi fokuslu ultrason sistemleri ortaya çıktıktan sonra kullanılmaya başlandı. Saten Yüz Germe uygulaması ise fokuslu ultrasonlardan farklı olarak bir de rafdyofrekans enerjisini kullanması ile farklı bir işlem haline geldi. Fokuslu ultrason ve Saten Yüz Germe arasında farklılıkları sizler için yazdık. Bu sayede saten yüz germe yaptıranlar ya da yaptıracak olanların iki teknolojiyi kıyaslama imkanı olacaktır.

Fokuslu Ultrason ile yüz germe

Fokuslu ultrason ile yüz germe uygulamasında sonuçlar uygulayıcıya bağlı olup uygulayıcı kişinin uygulama esnasında atacağı atış, atışın enerjisi, atışın yönü gibi birçok etkene bağlı sonuç değişkenlik gösterebilmektedir. Odaklı ultrason ile yapılan yüz germe işleminde üst üste atılan fazla atışlar sonucunda atrofi yani yağ kaybı gözlemlenebilir. Bu uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesidir. Yanlış yerde üst üste atılan çoklu atışlar yanak yağ dokusunu düzensiz bir şekilde eritebilir ve yüzün çökmesine sebep olabilir. Bunun dışında fokuslu ultrason işlemi yapılırken belirli noktalara uygulama yapılamaz göz çevresi, alın, burun kenarındaki oyukluk gibi… Bu bölgelerden geçen sinir hatlarına eğer uygulama yapılırsa sinir hasarı verme riski oluşmaktadır. Bu da uzun dönemli ağrı ya sebep olur. Yine uygulayıcı kişiye bağlı olarak yatay eksende yapılan atışlarda yüzün sağ ve sol kısmının eşit yapılması gerekir aksi halde yüzde asimetri oluşması muhtemeldir. Son olarak uygulama esnasında cilde eşit baskı yapılamaz ise cilt yüzeyinde boncuk şeklinde yanıkların oluşma riski vardır. Tek seans olması bir avantajken, yüzünüzdeki şeklin kaşın kalkıklığı yüzün gerginliği gibi tüm faktörler uygulayıcıya bağlı olarak değişebilmektedir.

Saten Yüz Germe farklılıkları

Saten yüz germe işlemi mi yoksa Fokuslu ultrason mu sorusuna yanıt olarak; saten yüz germe işleminde öncelikli olarak hiçbir şekilde yağ azalması gerçekleşmez. Çünkü fokuslu ultrasonlardaki 65 derecelik ısı yerine 42 44 arası sıcaklıkta işlem yapılır. Yine aynı yüksek ısıdan oluşabilecek sinir hasarı riski saten yüz germe uygulamasında yoktur. Isının yüksek olmayışı ve kontrollü verilmesinden dolayı göz kapağına dahi uygulama yapılabilmektedir. Bu da BTL Exilis Elite sistemini diğer cihazlardan farklı kılan patentli EFC teknolojisi sayesinde olmaktadır. Ayrıca BTL Exilis Elite /Protege/Ultra 360 sisteminin göz çevresi kırışıklıklarını giderdiğine dair Amerika sağlık Örgütü FDA tarafından onayı vardır. Saten yüz germe uygulaması o kadar güvenlidir ki göz kapağına dahi uygulanabilmektedir. Bu sayede sinir hasarı riski olmadığı gibi enerjinin eşit ve homojen dağılması fokuslu ultrasonlardaki gibi uygulayıcıya bağlı değişkenleri ortadan kaldırmaktadır. Atış sayısına değil zaman odaklı çalışması ile de hiçbir zaman asimetri oluşma riski bulunmamaktadır.

Bu sayfadaki bilgiler; www.satenyuzgerme.com sitesinden alınmıştır.