Somon DNA polinükleotid olarak adlandırılan ve hücre yapımına destek olan bir maddedir. Cilt gençleştirmede kullanılır.

Somon DNA'sı, stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Burada, somon sütünden elde edilen ve insan DNA'sına çok benzeyen yüksek polimerize DNA kullanılır.

Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA'sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA'sı mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde, cilt kendini yeniler ve gençleşir. Çünkü DNA yüksek oranda su tutucudur. Hacminin 10 bin katı suyu tutarak, derinin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Cildi yaşlanmaya ve çevre etkilerine karşı korumaya çalışan tüm yöntemlerin ana prensibi; derinin nem ihtiyacının karşılanmasıdır. 

Somon DNA Hangi Amaçlarla Uygulanır
  • 30 yaşından sonra kırışıklık, kuruluk, sarkma ve lekelenme problemi olan kişilere güvenle kullanılabilir. 
  • Cilt yenilenmesine üstün yaklaşım sunan cilt yenileme protokolüdür.
  • Cilt yapısını destekler, güçlendirir ve derinlemesine cilt nemlendirir
  • Kolajen ve elastin simülasyonu ile cildin sıkıldığını elastikiyetini ve parlaklığını artırır.
  • UVB nedeniyle oluşan radyasyon hasarını engeller.
  • Etkin cilt yenilenmesi ve yapılandırması sağlar.
 

 

Somon DNA Aşısı Hakkında Sık Sorulanlar

Yaşlanma karşıtı etkisinden dolayı ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanır. Çok kuru ciltlerde cilde nem vermesi amacıyla uygulanabilir. Kollajen üretimini arttırdığı için fotoyaşlanma üzerine üzerine olumlu etkileri vardır. 30 yaş üstü, uygulanmaması gereken kişiler hariç; kadın ve erkek herkese uygulanabilir.
Somon DNA uygulamasına farklı yöntemler olsa da; kliniğimizde 5 seanslık kür, 2 hafta ara ile uygulanır. Cildin anestezik krem ile uyuşturulmasından sonra, hazır solüsyon tüm cilde mezoterapi yöntemi ile uygulanır. Kür seanslarında; DMAE- Peptidler ve vitaminler gibi farklı kombinasyon içerikler de cilde uygulanır. Uygulamadan sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz.
İlk seans itibariyle ciltte farklılıklar görülse de; kür tamamlandıktan sonra ortaya çıkan etki daha belirgindir. Ciltte dolgunluk, canlanma ve ince çizgilerin kaybolmasını bekleyebilirsiniz. Bu iyi etkiler yaklaşık 1 yıla kadar devam eder. Ev bakımlarının ihmal edilmemesi için hekiminiz korumanız için önerilerde bulunur.
Somon DNA uygulaması hamilelere, kanser hastalarına, kan pıhtılaşma sorunu olanlara, ağır şeker hastalarına, bağışıklık sistemi hastalarına yapılmaz.