Mezo-Vital Uygulamaları Nelerdir?

Hyaluronik Asit (HA) insan vücudunda (göbek kordonu, göz, sinoviyal sıvı, deri vb.) en yoğun miktarda bulunan, emilebilen, doğal bir glikozaminoglikandır.  HA derinin hem dermis hem de epidermis tabakasında bulunmaktadır. Hyaluronik asitin yara iyileşmesinde olumlu etkilerinin olduğu bilinmektedir. Hyaluronik asit kozmetik amaçla yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları azaltmak için dolgu maddesi olarak ve nemlendirici etkisi nedeniyle cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. 

Ciltte kuruma, kaz ayaklarında, dudak üstünde, alında ince kırışıklıkların gelişimi, elastikiyet kaybı ve mat görünüm gibi sorunlara karşı; hyaluronik asit yada hyaluronik asit ve vitamin, aminoasit içerikleri faydalı olur. Kullanım amaçları ve içerik değişimlerine göre mezo-vital uygulamalar hakkında detay bilgiye geçelim.

Gözaltı Torbalanma ve Morluk Tedavisi

Gözaltı torbaları; genetik yatkınlık, yorgunluk, uyku düzensizlikleri ve sağlıksız yaşam tarzına (sigara, alkol tüketimi gibi) bağlı oluşabilir. Alerjik hastalarda görülme sıklığı daha fazladır. Gözaltı morlukların sebebi damarsal yapıların görünür olmasına ve pigmentasyon fazlalığına hatta her ikisine birden bağlı olarak da gelişebilir.

Boyun-Dekolte ve El Üstü Gençleştirme

Cilt gençleştirme tedavileri; akla ilk olarak yüzün sıkılığının geri kazandırılması, canlı, parlak ve gergin görünmesi gibi yaklaşımları getirir. Yüz bölgesine odaklanılması; boyun, dekolte, hatta el üstlerindeki yaşlılık belirtilerinin daha görünür hale gelmesine neden olur. Yüz ile aynı oranda iyi görünmesi; bütünlük açısından önemlidir. 

Gençlik Aşısı

Parlak, ışıltılı bir cilt görünümü için tüm yüzde, boyunda, dekoltede, kaz ayakları, dudak üstü ve diğer nemsizlikten kaynaklanan ince kırışıklıklar için doğallığı bozmadan gençleştirme uygulamalarından biridir gençlik aşısı. İçeriğinde hyaluronik asit, aminoasitler ve vitaminler bulunur. 30'lu yaşlar için ideal olan formu ile 50'li yaşlar için tavsiye edilen içerikleri farklıdır.

Nemlendiren Tedaviler

İçeriğinde bulunan yüksek orandaki hyaluronik asit etkisi ile; ciltte su tutma etkisinin artışı, nem ihtiyacınını karşılar. Nem aşısı olarak da bilinmektedir. Kolajen üretiminin artması ile cilt elastikiyeti artar. İnce kırışıklıkların görünümünü azaltır ve daha düzgün bir cilt sağlar.

Kolajen Desteği İle Gençleştirme

Cildin doğal yapısında bulunan kolajen; cildin esnek, sağlam ve pürüzsüz görünmesinin sebebidir. Ne yazık ki, 25 yaşın üzerindeki kişiler yaklaşık olarak % 1,5 oranında her yıl bu maddeyi kaybeder. Bunun anlamı; ilk kırışıklıklar ortaya çıkabilir ve yüz "yer çekimine" maruz kalmış gibi görünür.

Hyaluronik asit&Calcium Hydroxyapatite

Tüm yüze enjeksiyon ile kolajen üretimi artışı, nemlendirme ve gergin görünüm elde etmek için farklı ürün kombinasyonları kullanılmaktadır. Kalsiyum Hidroksiapatit; vücut tarafından doğal olarak emilebilen ve volum artışını destekleyen bir maddedir. Cilt yapılandırmasını destekler.