Temel Cilt Bakımları

Etkili bir cilt bakımının amacı bellidir. Hem dış etkilerin yani; güneş ışığı, hava kirliliği gibi.. hem de sigara, yaşam koşulları ve C,E vitamini gibi antioksidanların eksikliğine yol açan diyetler benzeri iç faktörler yüzünden cildimiz kolayca zarar görebilir. 

Cildin tonu ve tipi ne olursa olsun, ufak bir bakımın çok işe yarayacağını bilmek gerekir. Doğal ürünleri vurgulayan bir cilt bakım programı, çoğu kişinin leke ve çizgi problemlerini çözerken ya da minimize ederken, ciltlerinin rengini, berraklığını ve yumuşaklığını arttırarak güzelliklerini maksimize edebilir.

 

Medikal Cilt Bakımları

HydraFacial Teknolojisi

Cilt temizliği ve cilt yenileme aşamalarını barındıran bir cilt bakım sistemidir. Hangi Adımlardan Oluşur?

Daha Fazla Bilgi

InnoFacial Teknolojisi

Başka bir Üreticinin, cilt bakımının mekanik olarak yapılmasını sağlayan bir bakımdır. Hangi Adımlardan Oluşur?

Daha Fazla Bilgi

Oxygeneo Teknolojisi
OxyGeneo Teknolojisi, doğal kaplıca sularının herkes tarafından bilinen yüksek iyileştirici gücünden ilham almaktadır. Kaplıca suları, deride oksijen içeriğinin artmasını tetiklemeye yardımcı yüksek karbon dioksit içerikleri ile bilinmektedirler.
 

Dr. Sevinç Gündüz

Medikal Estetik Hekimi
Özel Heraderma Polikliniği

Cilt Bakımı Hakkında Soruları Cevaplıyoruz

Yeni nesil cilt bakımları medikal ürünler ve medikal cihaz desteğiyle yapılır. Klasik yöntemde ise buharlı sıkma işlemiyle gözenek temizliği gerçekleştirilir. Buharlı ve komedonların sıkılarak yapılan bakımlar yerine, cihaz destekli bakımla neredeyse el değmeden bakım gerçekleştirilebilir.
Cilt gözeneği dediğimiz; minik çukurlara yağ bezlerinden gelen yağ, hava ile temas edince okside olur ve siyah noktalara dönüşür. Cilt gözeneklerinin büyük olması, siyah nokta probleminin ilk sebeplerindendir. Lazerle yapılan gözenek küçültme uygulamaları ile, cildinizi bu problemden kurtarabilirsiniz.
Zamanında yapılan uygulamalar ve düzenli sürülen krem, tonik, serum ya da evde uyguladığınız maskeler sayesinde cildinizi yenilemiş ve oluşabilecek etkilere karşı korumuş olursunuz. Ancak, gözenek küçültmek için yeterli etkiyi vermelerini beklemek yanlış olacaktır. Bu nedenle gözeneklerin sıkılaşması, küçülmesi için; kimyasal peelingler, dermaterapiler uygulanabilir. Bu problem için en başarılı yöntem fraksiyonel lazerler, Q switch-ND: YAg lazerlerdir. Detaylar için; http://heraderma.net/yenisite/uygulamalarimiz/teknolojik-tedaviler/fraksiyonel-lazer-tedavileri/ sayfasına tıklayınız.
Akne (Sivilce) medikal tedavi gerektirir. Öncelikle bir dermatoloji uzmanı akne sebebini belirlemelidir. Problemin tespitine göre, tedavi planları geliştirilir. Bazı akne problemlerinde, medikal peelingler ile yapılan bakımlar iyi sonuçlar verebilir. Akne sorunu kişiye özeldir, tedavinin nasıl yapılacağını tekrar belirtelim ki, deri hastalıkları uzmanı karar verir.