Çatlak Tedavileri

Çatlaklar (stria) cilt ve cilt altı dokunun yırtılması yani bir çeşit izidir. Özellikle vücudun gelişme döneminde, ani kilo değişikliklerinde, ağır egzersizlerden veya gebeliklerden sonra ortaya çıkan karın, kol, bacak ve vücudun farklı yerlerinde olabilen, derinin iyileşirken kapatamadığı açıklıklar ve sedef renginde görüntü veren izlerdir. Özellikle kadınlarda doğum sonrası karın bölgesinde sık oluşur. Daha Fazla...

Selülit Mezoterapi

Selülitin en etkin tedavilerinden birisi de mezoterapidir. Selülit mezoterapisi, orta deri tedavisi anlamındadır. Tedavinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla ... Daha Fazla... 

Lazer Destekli İncelme

Kilo vermek son yılların en güncel konusu haline gelmiştir.  Vücudun şekillendirilmesi, fit bir görüntünün sağlanması için; sadece kilo vermenin yeterli olmadığı; sporla desteklenmesi yada teknolojinin sunduğu olanaklardan faydalanma gerekliliğini ortaya koymuştur. Bölgesel incelme destek ekipmanlarının teknolojik gelişmeleri çok hızlı olmaktadır. Cihazların teknolojik iyileştirmeleri, beklentileri de değiştirmektedir. Daha Fazla...

 
 

Bölgesel İncelme Mezoterapi

Lipoliz, yağ hücresinin çeperini saran zarın geçirgenliğini artırarak yağların dışarı çıkmasını sağlar. Mezoterapi uygulama yöntemine benzer bir uygulama şekli vardır.  Selülit problemi, vücutta yağ hücrelerinin farklı bir yerleşim şeklidir.  Daha Fazla...

Radyofrekans Uygulamaları

Hipodermisin ısınmasını sağlayarak, ciltte değişimleri oluşturan dalgalardır. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Bu durumda, oksijen ve besleyici maddelerin kan damarlarından hücre içine geçişi hızlı bir şeklide sağlanmaktadır. Daha Fazla...

Soğuk Lipoliz

Cryo Lipoliz olarak da isimlendirilse de; "soğuk lipoliz", incelme yöntemleri içinde, çok sayıda seans gerektirmeyen uygulamalardan biridir. Soğuk Lipoliz; Vücuttaki bölgesel yağların önce ısıtılıp sonra soğutularak yağ tabakasının kristalize olup vücuttan atılmasıdır. Soğuk lipoliz yöntemi asla bir cerrahi yöntem olmayıp kişiyi konfor içinde acısız, ağrısız, yan etkisiz bir şekilde istediği bölgesindeki yağlardan kurtulmasına olanak vermektedir. Soğuk lipoliz yöntemi vücudun genel olarak bir zayıflaması değil, bazı bölgesel yağlanmaların yok edilmesidir. Yağ dokusu fazla olan kişilerin sağlık durumları kontrol edilerek; birkaç bölgesine soğuk lipoliz yöntemini uygulatabilirler. Bu yöntemden kadınlar kadar, erkekler de faydalanmaktadır. Önemli olan bu uygulama için uygun olmalarıdır. 

Hamile olanlar, kalp pili taşıyanlar, soğuk alerjisi olanlar ve kolesterol kontrollerinde risk görülen kişilere uygulanmamalıdır. Tedavi sırasında, cildi sıcak ve soğuk ortamdan, vakum etkisinden koruyan ara pedlerin orijinal olmasına, seansın bölünmemesine dikkat edilmelidir. Soğuk Lipoliz süresi 45-60 dk arasında sürer. Bu sırada; ısı ve soğuma farklı zamanlarda verilir. Cilt yanıklarının oluşmaması, vakum morarmaları ile karşılaşmamak için, tecrübeli kliniklerde yapılması tavsiye edilir. 

Saten Vücut Germe

Amerika’da Avrupa’da 2015 2016 2017 yıllarında üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda uygulama sonrasında Kollajeni %152 varan oranlarda uyarıp cildin onarımını sağlayan ve Winner of the Best Body Reshaping Procedure (En iyi Cilt Germe, En iyi Vücut İncelme ve Şekillendirme, Selülit Giderme) başarı ödülleri bulunan  saten vücut germenin (BTL exilis elite) oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır.

Temel çalışma prensibi; bağ dokuya odaklı ve sabit ısı uygulayarak kolajen üretimini tetiklemek ve elastin liflerinin kısalıp sıkılaşmasını sağlamaktır. Cerrahi bir uygulama değildir, sıkılaşma yanı sıra anti-aging etkisi yüksektir.

Nasıl Etki Eder? 

Cihazın özel başlıkları, cilde temas ederek bağ dokuyu 39,5 – 42,5 ºC arasında ısı uygular. Derinden yüzeye ulaşan ısı, başlıktaki soğutucusu sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir ağrıya neden olmaz, cilde zarar vermez. Yüksek ısı ile uyarılan bağ doku kolajen üretmeye başlar ve aynı zamanda cilde esneklik kabiliyeti kazandıran elastin lifleri maruz kaldığı ısı sebebiyle sıkılaşır, kısalır, kalınlaşır ve güçlenir.

Bu uygulamanın cilt üzerindeki etkileri:

  • Kolajen üretimini tetikler.
  • Bağ dokuyu yeniden yapılandırır.
  • Elastin liflerini güçlendirir.
  • Cildi gerginleştirir, sıkılaştırır.

Bu etkileri sayesinde hasta genç bir görünüme kavuşur. Özel başlıkta, uygulamayı acısız ve  konforlu hale getirmesi için geliştirilmiş olan soğutucu dışında, cildin dış ısısını takip edebilmek için sıklıkla ölçüm yapan bir termometre bulunmaktadır. Enerji çıkış kontrol paneli işlem boyunca sıcaklığı kontrol altına tutar.  Exilis Elite, teknolojik olarak ileri bir cihaz ve son derece güvenli bir uygulamadır.

  • Selülit Tedavisi 

Selülit tedavisinde kullanılan cihazlı yöntemler arasında en iyi sonuçları aldığımız uygulamaların başında gelen Exilis Elite Saten Germe, 4 ile 6 seans süresinde bacaklardaki portakal kabuğu görüntüsünü büyük oranda tedavi eder. Radyofrekans ve ultrason dalgaları, yüksek ısı ile yağ dokuyu küçültür, kolajen üretimini artırır, kan dolaşımını harekete geçirir. Exilis Elite ile yapılan selülit tedavisinin ekstra doğal  kazanımlarını sıralamak gerekirse bacaklarınız sıkılaşır, incelir, ipek gibi bir tene sahip olursunuz. 

  • Vücut Sıkılaştırma 

Vücudumuzun en büyük organı deri, yaralandığında kendini kısa sürede onarabilir, kesiği hızla kapatabilir, esneyip genişleyebilir ve eski haline dönebilir. Yaşlanmayla birlikte bu yetenek azalmaya, yavaşlamaya başlar. Aşırı kilo alıp verme, doğum gibi ekstrem esnemeler sonrasında  eski haline dönmesi zor olabilir, hiç dönemeyebilir.

Gelişen medikal teknoloji sayesinde cilt sarkmalarında estetik cerrahine alternatif olarak geliştirilen  Exilis Elite, ameliyatsız vücut sıkılaştırma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bıçak altına yatmadan, seanslar şeklinde planlanan bir protokol ile tüm vücut sarkmalarını tedavi edebiliyor olmak medikal tıp için büyük bir başarı, hastalar için de müthiş bir konfordur. Kesi ve iz oluşmadan, hayata ara vermeden sıkılaşma sağlayan Exilis Elite tüm vücutta ya da sarkma olan bölgede lokal olarak uygulanabilir.

Exilis Elite uygulama bölgeleri; karın, kol, bacak ve sırt olarak sayılabilir.

  • Bölgesel İncelme 

Kilo fazlası olmadığı halde, diyet ve spora rağmen lokal yerleşik yağ dokuyu bir türlü eritemeyen yetişkin kadın ve erkekler için ameliyatsız bölgesel incelme sağlar. Exilis Elite, radyofrekans ve ultrason enerjileri ile yağ dokuyu parçalayarak bölgesel incelme sağlarken aynı zamanda sıkılaştırdığı için vücudu şekillendirir. Cerrahi operasyonlarda yağ fazlası bir kerede alındığı için iyileşme dönemine gereksinim vardır, süreç ağrılı olabilir. Yağ dokuyu hücresel bazda, hacim olarak küçülten medikal cihaz teknolojileri ile seanslar şeklinde uygulanan protokolde ise bölgesel yağlanmadan belli bir sürede kurtulurken hayatınıza ara vermeniz gerekmez, ağrı duyulmaz.

  • Kaç Seans Yapılmaktadır?

Saten vücut germe tedavisi; 4 hafta boyunca düzenli olarak haftada 1 seans uygulanır. Bölgesel problem öncelikle doğru tespit edilmelidir. Tedavi süresince uygulama yapan kişi su tüketimine dikkat etmelidir.

  • Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Haftada 1 kez olmak üzere, toplamda 4 seans (ortalama her seans 45 ila 60 dakikadır) uygulama ile kolajeni en derin katmandan uyararak harekete geçiren bu tedavide, ciltte lifting (kaldırma) etkisi hızla görülür. İlk seansda bile gençleşme ve sıkılaşma mucizevi bir şekilde gözle görülür.