Visia® 3 Boyutlu Dijital Cilt Analizi

Cildimizde yıllar içinde güneşe, kilo alıp vermelere, hormonal değişimlere, strese ve yaşa bağlı değişimler her zaman aynada doğrudan görebileceğimiz düzeyde olmayabilir. Herhangi bir desteğe, işleme gerek olmadan hala idare edebilirim fikrine ulaştırabilir. Hastalarımıza verdiğimiz öneriler onlar için abartılı gelebilir ve alt yapıyı neden desteklemek istediğimizi anlamayabilirler. Bu nedenle cildin üst ve alt tabakalarındaki değişimleri net olarak ortaya koyan bir görüntüleme yöntemi hem hastayı hem doktoru rahatlatmada çok işe yaramaktadır.

Biz kliniğimizde VİSİA cilt analiz sistemini kullanıyoruz. Visia sistemiyle makyajsız, temizlenmiş yüzün üç açıdan çekilen fotoğrafı işlenmekte ve cildin artı ve eksileri  belirlenmektedir. Çekilen fotoğraflar üzerinden hastamızın gözeneklerini, porfirin düzeyini, kırışıklıkları, üst ve alt tabakalardaki güneş ve yaşlılık lekelerini, kılcal damarlanmayı, ve genel olarak cildin dokusunu değerlendir en sistemle anlamlı bir bilgiye ulaşabiliyoruz. Bu özelliklerin hepsini bilgisayarda fotoğraflanmış olarak görüp hastamızın cilt temizliği, kullandığı ürünler, kullanması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi verme şansımız oluyor. Alttaki kılcalların yerleşimleri belirlenerek lazerli kılcal silme işlemini daha iyi sonuçlarla uygulayabiliyoruz. Lekelenmelerin derinliği genişliği saptanıp uygulanacak yöntemin ona göre seçilmesi leke tedavilerinde başarıyı arttırıyor. Kırışıklıklar için botox ve dolgu uygulaması gerekiyorsa bunların üç boyutlu halini görüp malzeme miktarı ve kalınlığını belirleyebiliyoruz. Tüm bunların yanında hastamızın o andaki cilt yaşını gerçek yaşıyla karşılaştırma şansı oluyor. İşlemler sonrası cilt yaşının değerlendirilmesiyle de yapılan uygulamanın etkinliği saptanmış oluyor. Elimizde böyle objektif kriterlerin olması hastanın daha güvenli işlem yaptırmasına ve bizim gözümüzden kaçabilecek altyapı sorunlarını görmemize yarayarak işlem etkinliği konusunda akıllarda soru işareti kalmasını engelliyor. İstenirse hastaya cildinin durumun, gerçek cilt yaşını gösteren ve yapılması gereken işlemlerin, kullanılacak ürünlerin reçetelendirildiği bir bilgisayar çıktısı verilerek, kendisinin de tedavisinin seyrini izlemesi sağlanabiliyor.

Kısacası artık her sorunu ve çözümü görüntülemek mümkün ve bundan yararlanabilmeniz için sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutlu olacağız.

Medikal Estetik Hekimi

Dr. S.Sevinç Gündüz