VİTAMİN ENJEKSİYONU (Mezoterapi)

Antioksidan ve parlaklaştırıcı Etki:

Oksidasyon vücutta meydana gelen çeşitli biyolojik süreçlerin sonucudur. Bunlardan biri cilt hücrelerine zarar verip, yaşlandırmayı hızlandırarak, kırışıklıklar, lekeler ve mat cilde neden olan serbest radikallerin aşırı üremesidir. Bu uygulamanın güçlü antioksidan etkisi ile cildi canlandırır, UVA ve UVB ışınlarından  

Hyaluronik Asit

Cildin yeniden nemlendirilmesi ve gençleştirilmesini sağlar. Vitamin iğnesi ya da Yüz Mezoterapilerinde genellikle hyaluronik asit bulunur. Hyaluronik asit, mezoterapi içeriklerinde farklı oranlarda kullanılabilir.

Vitaminler

Cildin pigment ve yaşlılık lekelerini açan, yenileyen C vitamini, Kırışıklıklara karşı E vitamini, Yaşlanma sürecini yavaşlatan A vitamini, Hücre yenilenmesini sağlayan B3 ve B9 vitaminleri sayabiliriz.

Mineraller

Mineraller vücudumuzda vitaminler ile çalışırlar. Güzellik söz konusu olunca, öne çıkanlar; çinko, silis, selenyum ve kükürttür. Bunların haricinde kalsiyum, magnezyum ve bakır da güzellik için faydalı minerallerdir.

Koenzimler

Bir enzimi aktif hale getiren, enzimin protein olmayan organik bileşenidir. Koenzim Q10'in, yaşlanma karşıtı etkilerinin yüsek olduğu görülünce, kremlerin içine de girerek bilinirliği artmıştır.

Amino Asitler

Peptitler; antibakteriyel, antibiotik ve iltihap önleyici etkiye sahip amino asitlerdir. Peptitler kırışıklıkların düzeltilmesi olarak kullanılır. Bazı peptidler cildi nemli tutar, bazıları sıkılaştırır. Kozmetiklerde ismi yaygındır.

DMAE (Dimethylaminoethanol)

DMAE, 1990’lardan beri bazı özel kremlerin içeriğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. DMAE, ciltte sıkılaşma sağlayarak, varolan sarkmayı da fark edilir şekilde gerilettiği gibi, ilerlemesini de yavaşlatır.

Vitamin Aşısı (Yüz Mezoterapisi) Hakkında Sık Sorulanlar

Çevresel faktörler ve güneşin etkisiyle nemini kaybetmiş, gözenekleri genişlemiş, sarkmaya eğilimli ve hassaslaşmış ciltlere önerilir. Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan, genetik olarak kuru cilde sahip olan, sigara ve/veya alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen gösteremeyen kişiler mezolift yani yüz mezoterapisi uygulamasından yararlanırlar.
Yanaklar, alın, göz kenarları, dudak üstleri, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el üstlerine uygulanır. Başka başlıklar altında Saç dökülmesini önlemek için ve vücutta bölgesel incelme, selülit tedavilerinde de kullanımını bulabilirsiniz.
Bu işlem, cilt üzerindeki probleme göre 4 – 6 seans uygulanır. Gerekli olan durumlarda seanslar bitip etki derecesi izlendikten sonra tekrar bir kaç seans mezolift yapılabilir. Bazen uygulama tek seans yapılır; aynı gün içinde olmadan, başka tedaviler ile kombine edilebilir.

Gıdı ve yanak Yağlanmalarında Mezoterapi

Çene altındaki yağ dokusu fazlalığı çoğunlukla yağ ya da genetik olgulardan oluşan rahatsız edici bir durumdur. Cildin yaşlanmasından dolayı çene altında görünen bu yağ dokusunun daha sarkık görünmesine neden olur. Yanaklardaki aşırı yağlanma, yüzün çene hattının kaybolmasını, yüzün geniş görünmesini ve şeklinin deforme olmasını sağlar. Bu problemlerde mezoterapi yöntemi ile uygulanan içerikler kullanılır.

Çene altındaki yağların bulunduğu bölgeye küçük miktarlarda enjeksiyonlar ile yağ erimesi sağlanabilir. Hekim tarafından poliklinik ya da hastane şartlarında yapılır. Enjeksiyonlar 10 gün aralıklarla ortalama 5 seans uygulanır. Uygulamadan sonra normal hayata geçilir. 

 

Biyolojik Lifting Mezoterapi

Krebs döngüsünün (Ortamda eğer oksijen var ise pirüvat mitokondriye girer. Organik yakıtın oksidasyonu mitokondride yer alan Krebs enzimleri tarafından tamamlanır. Bu metabolik yollar Alman bilim adamı Hans Krebs tarafından 1937 yılında açıklığa kavuşturulmuştur.), mitokondri seviyesindeki ilgili enzimatik fonksiyonların tetikleyici ve arttırıcı bütün ara maddelerini içerir. Laktik asit aşamasında oluşan engelleri ortadan kaldırır. Kas dokusunun iyileştirilmesine, yaşlanma ve yorgunluk, hücresel yenilenme, kas uyarıcı, adinami ve kas yorgunluğunun düzeltilmesine yardımcı içeriklerden oluşmuştur.

Boyun Çizgilerinin tedavisinde

Yüz ovalinin şekillendirilmesinde

Tensör etkisi ile cildin kas filamentlerinin yoğunluğunun arttırılmasında kullanılır. 

Uygulama 7 gün aralıklarla, 3-5 seans  mikro enjeksiyon yöntemi ile yapılır.